zenklas 2015 04 13 SRF logo RGB pagrindinis 01 261x195 kkz mainuz PD Tamo1 Darzelisa Juodaičių

Edukraftas

„Edukraftas“ ir Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija kartu dalyvauja „Kultūrinių intervencijų“ projekte. „Edukraftas“ organizuoja pamokas su „Minecraft“ mūsų  mokykloje. Projekto metu 3 ir 4 klasių mokiniai kompiuterinio žaidimo platformoje „Minecraft: Education Edition“ (liet. „Minecraft“ edukacinė versija), jiems pažįstamoje ir mėgstamoje žaidimo aplinkoje tobulina mokomųjų dalykų žinias ir bendrąsias kompetencijas. Pamokų su „Minecraft“ metu remiamasi patyriminio ugdymo metodologija – mokiniai pritaiko įgytas žinias praktiškai  – priima sprendimus ir patiria jų poveikį simuliuotose realaus gyvenimo situacijose. Pamokos su „Minecraft“ ugdo aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, nes užduočių atlikimo forma – aplinkos pritaikymas mokymuisi, nuolatinis klausimų kėlimas ir atsakymų paieška, refleksija, įtraukiantis mokymasis (angl. Immersive learning) – leidžia vaikams kūrybiškai rasti įvairius sprendimus.

            Atlikus tyrimus nustatyta, jog pradinės mokyklos mokiniams mokantis naudojant „Minecraft“ el. žaidimą padidėja motyvacija mokytis, pagerėja skaitymo, rašymo, programavimo ir logikos įgūdžiai, bendradarbiavimas tarp mokinių, problemų sprendimo ir viešojo kalbėjimo gebėjimai, informacijos ieškojimo kompetencija, autonomiškumas bei, apskritai, didesnis mokinių pasitikėjimas savimi akademinėje srityje. 92% mokytojų teigė daugiau naudosiantys el. žaidimus ateityje, nes juos mato, kaip būtiną mokymosi priemonę dėl jų teigiamos įtakos mokinių rezultatams  („Vanderbilt“ tyrimas).

            Projekto metu bendradarbiaujame su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Kultūrinės edukacijos sistema.

            Kultūrinių intervencijų projektai – tai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kartu su Kultūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis įgyvendinamo nacionalinės kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto dalis.

Partneriai

Kontaktai

Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija

Adresas:
Dariaus ir Girėno g. 22, Veliuona, Jurbarko r.
Įstaigos kodas 190919036

Telefonas:
mokykla (8~447) 42782,
ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės (8~447) 42788

Pamokų laikas

1kl 24kl
58kl 912kl

 

Susisiekite