zenklas 2015 04 13 SRF logo RGB pagrindinis 01 261x195 kkz mainuz PD Tamo1 Darzelisa Juodaičių

ATVIRAS LAIŠKAS

 alateen

ATVIRAS LAIŠKAS

ĮSTAIGOMS, SPECIALISTAMS

Sveiki,

Jei Jūs dirbate su vaikais ar paaugliais, turinčiais sudėtingų psichologinių problemų ir poreikių dėl artimo žmogaus alkoholizmo ligos ir jos padarinių, siūlome šiuos vaikus supažindinti su Alateen grupės pagalba.

Alateen grupės skirtos vaikams (7-13 m. amžiaus) ir paaugliams (14-18 m. amžiaus), nukentėjusiems nuo artimųjų ar draugų alkoholizmo. Alateen grupes globoja Al-Anon grupių nariai (Al-Anon – savitarpio pagalbos grupė suaugusiems, kurioje nariai dalinasi savo patirtimi, ištverme ir viltimi, siūlo dvylikos žingsnių sveikimo programą alkoholiko šeimos artimiesiems ir draugams). Alkoholiko šeimos nariai dažniausiai kaltina save dėl sumaišties savo gyvenime ir dažnai teisinasi dėl savo sprendimų, net nesuprasdami, kaip artimojo alkoholiko liga juos veikia. Iš tikrųjų alkoholizmas pažeidžia šeimų narius iš kartos į kartą, kol tas elgesio modelis yra nutraukiamas. Alateen grupės nariai padeda vieni kitiems dalydamiesi savo patirtimi, stiprybe ir viltimi. Lankydami grupę nariai įgyja supratimo apie save ir alkoholiką. Tai skatina grupės narių asmenybės raidą ir padeda nuraminti vidinę sumaištį, kylančią dėl artimo bendravimo su alkoholiku. Reikia pažymėti, kad ši grupė neaptaria religijos problemų ir nedalyvauja jokių kitų organizacijų veikloje.

Pateikiame keletą faktų apie Alateen grupių veiklą. Pasaulyje šiuo metu užregistruota 1800 Alateen grupių 131 pasaulio šalyje. Amerikoje Alateen veikia 62 metus, Lietuvoje Alateen veikia nuo 2020 m. vasario mėn.

Jeigu pažįstate vaiką ar paauglį, kuris išgyvena dėl artimojo alkoholio vartojimo ar yra nukentėjęs nuo artimojo alkoholiko, prašome pasiūlyti jam Alateen grupės pagalbą. Alateen grupės susirinkimai šiuo metu vyksta kiekvieną trečiadienį per ZOOM programą. Prisijungti galima paskambinus tel. +370 646 11625 arba parašius el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Jei Jūs norite išsamesnės informacijos, pageidaujate susitikti su Alateen grupę globojančiais Al-anon nariais, prašome mus informuoti aukščiau pateiktu telefonu ar el. paštu. Daugiau informacijos apie Alateen grupę rasite: https://al-anon.lt/alateen/.

Nuoširdžiai jūsų

Partneriai

Kontaktai

Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija

Adresas:
Dariaus ir Girėno g. 22, Veliuona, Jurbarko r.
Įstaigos kodas 190919036

Telefonas:
mokykla (8~447) 42782,
ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės (8~447) 42788

Pamokų laikas

1kl 24kl pamoku laikas 

 

Susisiekite