zenklas 2015 04 13 SRF logo RGB pagrindinis 01 261x195 kkz mainuz PD Tamo1 Darzelisa Juodaičių

Ugdymas

Priešmokyklinukai  tęsia projektą „Vaivorykštinis  jausmų pasaulis“

Sausio 20 dieną gimnazijos socialinė pedagogė Svietlana Mickuvenė priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinius supažindino su dar vienu jausmu – pavydu.  Pasirodo – pavydas jau gerai žinomas jausmas! Vaikai pasakojo, kad pavydi mamos dėmesio jaunesniems broliams, pavydi draugams žaislų, pavydi draugų ir skanumynų. Kaip gi išgyventi pavydą? Čia vėl atsivertėme knygelę „Mano jausmai“ ir skaitėme vienaragio Gastono pasakojimą.  Jis papasakojo, kad kai jo širdėlė būna  prislėgta, užuot sudėjęs nuliūdusia širdele, jis ją išlaisvina, atlikdamas kvėpavimo pratimus. Tą patį  Gastonas pataria daryti ir vaikučiams.  Išmokę tinkamai atlikti šiuos pratimus, vaikai atliko kitą užduotėlę-frazę – „Tu sudaužei puodelį“ pasakyti linksmai, piktai ir liūdnai.  Reikėjo tik pamatyti, kaip vaikučiai stengėsi perduoti emocijas!  Po šitos, laukė dar viena užduotis – iškirpti pasirinktą žmogaus figūrą ir veidukus su skirtingomis emocijomis bei įvardinti kaip žmogus jaučiasi. Visiems vaikučiams puikiai pavyko ir ši užduotis. Tikimės, kad mūsų priešmokyklinukai atpažins pagrindines emocijas ir mokės suvaldyti pavydą.

Trys Karaliai

 Greitai prabėgo pačios nuostabiausios žiemos šventės. Sausio 6 dienos ryte, darželio ugdytiniai sugužėjo į salę, kad galėtų atsisveikinti su eglute. Muzikos mokytoja Olga Yurenene papasakojo vaikams, jog eglutė visada nupuošiama po Trijų Karalių šventės. Žiūrėjome filmą apie karalių kelionę ir nešamas dovanas gimusiam kūdikėliui Jėzui. Vaikai buvo pasipuošę Karalių karūnomis, prisiminė kalėdinius eilėraščius, ratelius, minė mįsles. Jie linksmai praleido laiką ir atsisveikino su Kalėdų eglute iki kitų metų.

Užsiėmimas „Žiemos pavojai“

Prasidėjus šaltajam metų sezonui lydi ne tik žiemiški džiaugsmai, bet ir pavojai. Todėl  visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilija Veverskienė ir gimnazijos socialinė pedagogė Svietlana Mickuvienė surengė priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniams užsiėmimą „Žiemos pavojai“.

 Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kaip tinkamai rengtis šaltuoju metų laiku, kaip išvengti nušalimų, įvairių traumų, kaip saugiai elgtis ant ledo,  ką daryti įlūžus ledui ar pamačius įlūžusį žmogų. Kalbėjome apie  tai, kaip saugiai mėgautis žemos malonumais – čiuožti rogėmis, žaisti sniego gniūžtėmis.

Tikimės, kad vaikai suprato, kaip svarbu žiemą elgtis saugiai, kad ji atneštų ne pavojus, o malonumus.

Kalėdų senelio belaukiant

Gruodžio 20 d. į Veliuonos gimnazijos salę rinkosi darželio vaikučiai ir jų tėveliai. Čia mažųjų laukė džiaugsmingas įvykis – susitikimas su Kalėdų seneliu. Susirinkusius su artėjančiomis šventėmis pasveikino direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Birmanaitė. Vaikai žiūrėjo nuotaikingą Drakoniuko teatro spektakliuką „Stebuklinga adata“,  vėliau dainavo daineles, šoko ratelius bei linksmai ir energingai šėliojo su Kalėdų seneliu ir spektaklio personažais. O kas gi gali pradžiuginti labiau, nei Kalėdų senelio pilnas dovanų maišas.

Šventės metu vaikučiai ne tik patyrė gerų emocijų, dovanojo vieni kitiems šypsenas, bet ir sukurtą kalėdinę dvasią parsinešė ir į namus.

Adventinis rytmetis ,,Atbėga elnias devyniaragis“

Gruodžio 6 dieną darželyje vyko adventinis rytmetis „Atbėga elnias devyniaragis“. Į šventiškai papuoštą salę susirinkusius vaikus pasveikino auklėtojos ir rytmetį pradėjo uždegdamos advento vainiko žvakutes. Vaikai išgirdo pasakojimą apie prasidėjusį adventą, žvakių reikšmę, apie susikaupimą ir šv. Kalėdų stebuklo laukimą. Visiems smalsu buvo išgirsti, kad elnias devyniaragis – senovės lietuvių mitologinė būtybė, o lietuviai tikėjo, kad šis elnias savo raguose neša dangaus kūnus – saulę ir mėnulį. Apie šį nepaprastą elnią vaikai išgirdo auklėtojos sekamą pasaką „Ir atbėgo elnias devyniaragis“.  Buvo įdomu išgirsti pasakojimą apie senovės burtus, juos išbandyti patiems.  Pašokę, padainavę ir įgiję naujų žinių, vaikai išskubėjo į grupes.

Šio rytmečio metu vaikai įgijo žinių apie advento ir šv. Kalėdų laukimo tradicijas, papročius.Tikimės, kad per tokias veiklas atskleidžiame vaikams lietuvių liaudies papročių, tradicijų prasmę, jų taurumą ir grožį.

Page 1 of 18

Partneriai

Kontaktai

Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija

Adresas:
Dariaus ir Girėno g. 22, Veliuona, Jurbarko r.
Įstaigos kodas 190919036

Telefonas:
mokykla (8~447) 42782,
ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės (8~447) 42788

Pamokų laikas

1kl 24kl pamoku laikas 

 

Susisiekite