zenklas 2015 04 13 SRF logo RGB pagrindinis 01 261x195 kkz mainuz PD Tamo1 Darzelisa Juodaičių

Ugdymas

Kur gyvena knygelės?

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai ėjo susipažinti su gimnazijos biblioteka ir sužinoti, kur gyvena knygelės. Vaikai sužinojo, kad biblioteka yra knygų namai, o lentynos – „knygų kambariai“, kuriuose jos gyvena: pasakų, eilėraščių knygelės, knygos apie gamtą ar gyvūnėlius, enciklopedijos. Ugdytiniams labai patiko garsinės knygos, taip pat knygos su spalvingomis iliustracijomis. Bibliotekininkė vaikams paaiškino, kad knygelės, kaip ir žmonės gali „susirgti“ – suplyšti, todėl jas reikia labai saugoti: vartyti švariomis rankomis, nemėtyti, į jas nepiešti, nelankstyti puslapių, Ugdytiniams išvyka labai patiko ir jie dabar uoliai mokysis raidelių, o išmokę skaityti ateis į biblioteką pasiimti knygelių.

Beldžiasi auksinis ruduo 2022

„Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai rinko rudens šalnų nepakąstus žiedus, iš kurių kūrė puokštes ir dalyvavo Raudonės pilyje organizuotoje puokščių ir kompozicijų parodoje-konkurse „Beldžiasi auksinis ruduo 2022“. Vaikai džiaugiasi už dalyvavimą gauta padėka ir dovana.

Išvyka į Veliuonos dvaro parką

Birželio 17 dieną ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai keliavo į Veliuonos dvaro parką, išvykos tikslas – domėtis Veliuonos dvaro parko medžiais, stebėti tulpmedį, įsiminti gamtos garsus, formas, spalvas bei kvapus.

Parke vaikai turėjo galimybę pasidžiaugti ne tik medžių dydžiais, lapų formų bei spalvų įvairove, bet ir pasigėrėti žydinčiais bijūnais, užuosti jų nuostabų kvapą. Aplankę parką, mažieji kelionę tęsė toliau ir keliavo į darželį, bet pakeliui aplankė bažnyčią, kur bažnyčios šventoriuje apžiūrėjo Antano ir Jono Juškų kapą, išgirdo auklėtojų pasakojimus apie lietuvių kalbos puoselėtojus – Antaną ir Joną Juškas, vaikai sužinojo, kad būtent šių žmonių vardu pavadinta gimnazija. Miestelio centre vaikai apžiūrėjo saulės laikrodį, grožėjosi nuostabiu Nemuno vaizdu. Pavargę, kupini įspūdžių grįžo į grupes.

Ateityje darželio ugdytinių laukia daug išvykų, kelionių, sakoma, geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti.

Išvyka „Nemuno lankų augalai“

Birželio 23 dieną „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai keliavo prie Nemuno. Susipažino su Nemuno lankose augančiais augalais, juos rinko – kupoliavo. Iš surinktų augalų pynė vainikus. Taip ruošėsi Joninių šventei, nes vainikas – svarbus Joninių simbolis. Tai buvo tikrai nelengva užduotis, nes vanikus reikėjo pinti tylomis, nenaudojant siūlo ir būtinai iš devynių žolynų. Nupintus vainikus vaikai paleido plaukti labai ištvinusiame Nemune. Būdami prie Nemuno ugdytiniai klausėsi paukščių balsų,  stebėjo jų skrydžius . Mažieji dar susipažino su vabalais ir vabzdžiais, kurių šiuo metu rado labai daug ir įvairių. Grįždami namo, užkopę ant Ramybės piliakalnio, grožėjosi Nemuno vaizdais iš aukštai.

Išvyka į biblioteką

,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrida Lindgren)

Page 1 of 15

Partneriai

Kontaktai

Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija

Adresas:
Dariaus ir Girėno g. 22, Veliuona, Jurbarko r.
Įstaigos kodas 190919036

Telefonas:
mokykla (8~447) 42782,
ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės (8~447) 42788

Pamokų laikas

1kl 24kl
58kl 912kl

 

Susisiekite